Pas tërmetit në Fushë Arrëz, ‘tundet’ trekëndëshi Prizren-Tetovë-Kukës

vull

Pas Shqipërisë, tërmete të forta kanë lëkundur edhe dy qarqe të Kosovës.

Mësohet se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa Dragashi me 3.9 ballë.

Ndërkohë ende nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar në njerëz.

Kujtojmë që gjatë pasdites së sotme lëkundjet kanë prekur Shqipërinë me epiqendër Fushë Arrëzin.

Next Post

Kryesia e FR-BDI-së, mer pjes në evenimentin e organizuar nga ana e Agjencionit për Rini dhe Sport me rastin e shënimit të Ditës ndërkombëtare të rinisë.

Me rastin e shënimit të Ditës ndërkombëtare të rinisë, Agjencioni për Rini dhe Sport organizoi evenimet me aktivitete rinore si panele diskutimi për çështjet të cilat tangojnë rininë. Përfaqësues nga Forumi Rinor i Bashkimit Demokratik për Integrim ishte Jeton Buçi, i cili u mirëprit nga zëvendës drejtori i sapo emëruar z. […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: