Pendarovski do të takohet me Macron

vull

Në mëngjesin e 12 nëntorit, Presidenti Stevo Pendarovski do të takohet me Presidentin Francez Emmanuel Macron në Paris, sipas kabinetit të Presidentit.

Tema e takimit do të jetë Euro-integrimi dhe ky takim vjen pas muajsh përpjekjesh të pasuksesshme të autoriteteve maqedonase për të siguruar pranimin në Pallatin Elysee.

Presidenti Pendarovski do të vizitojë Francën javën e ardhshme dhe 11, 12 dhe 13 nëntor, ku do të marrë pjesë në Forumin e Paqes në Paris, i cili do të përfshijë 30 krerët e shteteve dhe qeverive, me një apel në 12 dhjetor./KohaNews

Next Post

Ky tetor ishte më i ngrohti në histori

Këtë vit, tetori ishte më i ngrohtë me 0.69 gradë Celsius sesa temperatura mesatare e Tetorit në 1981-2010. Shumë pak e tejkalon  (0.01 shkallë) tetorin e vitit 2015, por është 1.2 gradë mbi temperaturën në epokën para-industriale të njerëzimit. “Ky është muaji i pestë me radhë që ai ka qenë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: