Përkrahjet për Shoqatën “Jehona e Malësisë”nuk kan të ndalur,Ivan Ivanaj:Të bashkuar jemi më të fortë!

Kohanews Admin
0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

Përkrahja dhe falenderimet për Shoqatën më të re të themeluar në Michigan,Jehona e Malësisë vijnë nga të gjitha anët.Sot përmes një postimi një fb,nënkryetari i Komunës së Tuzit,ka përshëndetur themelimin e kësaj shoqate,duke ju uruar suksese në misionin e shejtë,gjithnjë për ti shërbyer bashkimit,punës dhe interesit të përgjithshëm.

Ai ka përuruar një kohësisht dhe evenimentin e parë të organizuar nga kjo shoqatë,për nder të 150 vjetorit të lindjes së At Gjergj Fishtës,duke e quajtur si evenimentin më të qëlluar cili meriton përkrahje nga gjith komuniteti shqiptëtarë në Shba.

Ja postimi i tij në fb:

Diaspora jonë ka kontribuar ndër vite në zhvillimin ekonomik të Malësisë, por gjithashtu edhe në ruajtjen e forcimin e identitetit.
Të organizuar në shoqata të cilat kanë plan dhe program të hartuar mbi nevojat dhe rrethanat reale, rezultatet e veprimtarisë së tyre sigurisht se do të jenë më të mëdha.

Shoqata e posakrijuar në SHBA, Jehona e Malësisë, ka brenda të gjitha ato elemente që i nevojiten një organizate me karakter atdhetar.
Kryetarit Vilson Sinishtaj ,kryesisë dhe anëtarësisë së Shoqatës u uroj punë të mbarë dhe suksese në misionin e tyre të shenjt, me dëshirë që gjithmonë ta potenconi bashkimin,e jo ndarjen, punën, e jo fjalët e kota, interesin e përgjithshëm, e jo atë personal.

Eventi i parë që organizon Shoqata Jehona e Malësisë, është më se i qëlluar dhe meriton të përkrahet fuqishëm nga komuniteti shqiptar në SHBA.

Të bashkuar jemi më të fortë!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Në zyrat e Ansamblit Nacional të këngëve e valleve popullore shqiptare ishte i pranishëm sot gazetari i njohur i kulturës Gazmend Agai.

Ai bashkë me ekipin e Televizionit shqiptar vizituan drejtorin Shkodran Tolaj. Intervista ekskluzive u bë me shkas dhe nxitur nga sukseset, çmimet e ansamblit jashtë vendit dhe konsolidimin e shpejtë të institucionit që ka arritur të zgjojë vëmendje me krijimin e një imazhi shumë origjinal duke dhënë shembull të mirë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: