Probleme me shëndetin mendor, një nga femrat më të bukura në botë: Kam shumë pasiguri për pamjen

vull

Megan Fox pranon se nuk është aq e sigurt në trupin esja sa mund të mendojnë disa.

Ylli, 35 vjeç, zbuloi se vuan nga dismorfia e trupit në një intervistë të fundit të përbashkët me të dashurin Machine Gun Kelly për “British GQ Style”.

“Po, kam dismorfinë e trupit. Kam shumë pasiguri të thella”, tha ajo.

Dismorfia ka të bëjë me probleme që shkaktohen në shëndetin mendor nga fiksimi për të pasur pamje perfekte.

 

“Në mund të shikojmë dikë dhe të mendojmë, ai person është kaq i bukur. Jeta e tyre duhet të jetë aq e lehtë, me shumë mundësi ata nuk ndihen kështu për veten e tyre”, tha ajo.

Fox nuk dha detaje mbi mënyrat në të cilat çrregullimi dismorfik i trupit ndikon tek ajo, por ajo ka diskutuar çështje të tjera të shëndetit mendor në të kaluarën, duke thënë se ajo pothuajse arriti një “pikë thyerjeje” pas publikimit të filmit “Jennifer’s Body”, në 2009, sepse e gjeti veten vazhdimisht të seksualizuar në filma dhe media.

 

“Nuk ishte vetëm ai film, ishte çdo ditë e jetës sime, gjatë gjithë kohës, me çdo projekt që kam punuar dhe me çdo producent që kam punuar”, tha Fox në atë kohë.

Aktorja gjithashtu tregoi për “British GQ Style”, për lidhjen e saj të menjëhershme me MGK, pasi ata u takuan në mars 2020 në xhirimet e filmit të tyre të publikuar së fundmi “Midnight in the Switchgrass”.

 

“Herën e parë që pashë në sytë e tij, mendova: Unë të njoh. Të kam njohur shumë herë, në kaq shumë forma të ndryshme, në kaq shumë jetë të ndryshme”, tha ajo.

Next Post

Heshtje në ASH për uzurpimet në Çarshinë e vjetër nga Zudi Koka

Kryetari i Shkupit të vjetër – Çairit dhe kandidat i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) edhe për një mandat, Visar Ganiu para dhjetë dite duke debatuar në Programin 200 në Tv Alsat, shtangu kundër-kandidatin e tij na koalicioni Alternativa-ASH, Bekim Sali duke e sfiduar publikisht të tregon se kush e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: