Pse Kosova dhe Shqipëria nuk e mbështesin Blerim Rekën, Reka: Çuditem me heshtjen e Kosovës dhe Shqipërisë karshi kandidaturës time

vull

Kandidati për president është shprehur i çuditur me heshtjen e institucioneve të Kosovës dhe Shqipërisë karshi kandidaturës së tij.

Ai në intervistën e tij për KosovaPress flet për heshtjen e Kosovës dhe Shqipërisë

Reka: Çuditem me heshtjen e Kosovës dhe Shqipërisë karshi kandidaturës time

“Më ka ardhur pak çudi heshtja e Kosovës dhe Shqipërisë. Kuptohet, është krejt legjitime që Prishtina dhe Tirana sigurisht kanë kandidat të preferuar presidencial, ndoshta e kanë kandidat të preferuar Stevo Pendarovskin, për shkak të koalicioneve, apo relacioneve miqësore qeveritare, partiake me Shkupin zyrtar. Dhe, e vërtetë është, pos Vetëvendosjes si parti, dhe Albin Kurtit si lider, përkrahje tjetër nuk ka ardhë as nga Republika e Kosovës dhe as nga Republika e Shqipërisë”, thotë kandidati i pavarur precidencial.

Ndryshe, zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 21 prill, ndërsa kandidati i pavarur shqiptar do të përballet në garë me Gordana Siljanovska – Davkova, kandidate e VMRO-DPMNE-së dhe Stevo Pendarovskin e LSDM-së./TS/

Next Post

Ministri Shala pjesëmarrës në Business Talks: Përkrahja e prodhuesit vendor top prioritet i imi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, me ftesë të Odës Ekonomike Gjermano – Kosovare ka qenë folës në platformën “Business Talks”, ku ka bashkëbiseduar me bizneset, duke treguar për prioritetin kryesor që është mbështetja e prodhuesve dhe fuqizimi i tyre. Shala ka theksuar se prioritet absolut në mandatin e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: