Sa herë i thurrin lavde LSDM, më kujtohen torturat çnjerzore që përjetova unë dhe

vull

Shkruan Selver Jashari

E them me bindje të plotë se kjo çka po ndodh me shqiptarët e Maqedonisë, as Marshalli nuk e kishte ëndërru dikur gjatë “bashkim-vëllazrimit” jugosllav…

Nuk kam qëllim ta kritikoj askend, por sa herë që i ndëgjoj shqiptarët duke i thurrur lavdrata LSDM, mua po më kujtohen torturat çnjerzore që përjetova unë, shokët e mi dhe mijëra shqiptarë nga qeverisja e kësaj partie politike!

Ndoshta edhe e keni meritu dajakun, sepse s’ja kemi ditur rendin këtij “bashkim-vëllazërimit” që tani përsëri po na promovohet dhe servohet…

Next Post

Arrihet marrëveshja paraprake, zbulohet trajneri i ri i Kombëtares shqiptare

Pas shkarkimit të Christian Panuccit, Federata Shqiptare e Futbollit është në kërkim të trajnerit të ri të Kombëtares shqiptare. Së fundmi, ish-kapiteni i Kombëtares, Besnik Hasi është shfaqur si një prej alternativave që mund të pasojnë italianin në pankinën e kuqezinjve. Mirëpo, burime të besueshme për “Panorama Sport”, kanë bërë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: