Sekretari shtetërorë Ejupi vizitoi çerdhen “Fidani” në Çair

Kohanews Admin
0 0
Read Time:35 Second

Vizita e sotme u realizua në Çerdhen “Fidani” në komunën e Çairit, u pritëm nga drejtoresha Gzime Bakiu, e cila nga afër na njoftoi me organizimin e punëve të çerdhes ka bërë te ditur sekretari shtetëror ne Ministrine e Punes dhe Politikës sociale Resmi Ejupi.

Gjatë takimit u bisedua edhe për ecurin dhe funksionim e çerdhes gjat periudhës së pandemisë.

Kapaciti i çerdhes në kushte normale është reth 900 fëmjë, numër i cili me përfundimin e objektit të ri të çerdhes në komunën e Çairit do të ritet.

Poashtu vizituam edhe objektin e ri të çerdhes në ndërtim, i cili do të ketë kapacitet për 350 fëmijë, të cilë do të kenë përkujdesje në kushte bashkëkohore.

May be an image of one or more people, people standing and indoor
May be an image of 1 person, standing and indoor
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Parku Kombëtar Mali Sharr – një mundësi historike për Maqedoninë e Veriut

Katër vjet më parë, një foto e një këlyshi të një rrëqebulli ballkanik nga Maqedonia e Veriut ngjalli shumë interes në mediat ndërkombëtare, diçka që nuk ishte parë për më shumë se një dekadë. Sot, vlerësohet se mezi pesëdhjetë nga këto mace të mëdha të rrezikuara në mënyrë kritike mbeten […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: