Takim i Grupit aksionar për koordinim të institucioneve për luftën kundër denziformatave dhe sulmeve ndaj demokracisë

vull

Në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sallën solemne do të mbahet mbledhja e parë konstitutive e Grupit aksionar për koordinim të institucioneve në shtet për luftën kundër dezinformatave dhe sulmeve ndaj demokracisë.

Mbledhjen do ta udhëheqë ministri pa portofol i ngarkuar për Komunikime, Llogaridhënie dhe Transparencë, Robert Popovski, pas së cilit do të mbajnë fjalim Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi dhe Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski./Kohanews

Next Post

Ministrja Denaj: Pika ndërkufitare “One Stop Shop” mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Anila Denaj, priti në një takim ministrin e Ekonomisë të Maqedonisë së Veriut, z. Kreshnik Bekteshi. Dy ministrat shprehën vlerësimin për nivelin aktual të bashkëpunimit ekonomik dhe shkëmbimeve tregtare mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, ndërsa pohuan se ka akoma vend për forcimin e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: