Talat Xhaferi uroi Konjufcën për postin e ri

vull

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka uruar Glauk Konjufcën e Lëvizjes Vetëvendosjen pasi është zgjedhur kryetar i Kuvendit të Kosovës.

Në letrën e urimit, Xhaferi ka konfirmuar gatishmërinë e tij dhe të Kuvendit për bashkëpunim ndërparlamentar mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovë.

“Jam i bindur se e ndani opinionin tim se bashkëpunimi aktiv ndërparlamentar mund të kontribuojë në masë të madhe në përforcimin e marrëdhënieve bilaterale mes të dyja vendeve”, shkruan Xhaferi mes të tjerash në letrën e urimit.

Next Post

KOMUNA E GOSTIVARIT BËHET ME EKO-PATRULLË DHE APARAT MOBIL PËR MATJEN E NDOTJES SË AJRIT

Me rastin e shënimit të 21 Marsit – Ditës së Ekologjisë, Komuna e Gostivarit bëri promovimin e Eko-patrullës dhe të aparatit mobil për matjen e ndotjes së ajrit. “Eko-patrulla vendoset për herë të parë në qytetin e Gostivarit, ndërsa buxheti i sivjetmë për ekologji është rritur pesëfishë më shumë se […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: