Tërmet nëMaqedoninë e Veriut

vull

Tërmet me 2.9 shkallë është ndjerë në Maqedoninë lindore. Epiqendra e tërmetit ishte pesë kilometra nga Peheçeva, gjegjësisht 10 kilometra nga fshati Vlladimirovo. Thellësia e tërmetit ishte dy kilometra.

Next Post

“Gurt e Buajve” aty ku Ridvan Qazimi la amanetin e fundit (FOTO)

Në kuadër të manifestimit tradicional “Ditët e Komandant Lleshit” i cili i kushtohet 18 vjetorit të rënies heroike të Ridvan Qazimit, sot qytetarë, bashkëluftëtarë, përfaqësues institucional dhe politik dhe familjarë marshuan drejt “Gurt e Buajve” vendit ku është vrarë Ridvan Qazimi “Komandant Lleshi”. Në shenjë nderimi aty ku Ridnavni la […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: