25 persona janë arrestuar në Gërçec e Gazi Babë

vull
0 0
Read Time:35 Second

Në këto momente është në vijim një aksion i madh policor në fshatin Gërçec të Sarajit dhe në Gazi Babë, kanë thënë burime policore për mediumet maqedonase. Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurorja Vilma Ruskovska, sepse Prokuroria për luftë kundër krimit dhe korrupsionit eshte duke e koordinuar këtë aksion.

Burime policore kanë thënë për A1On se deri tani janë arrestuar 25 persona. Ata po dergohen në stacionin policor në Karposh.
Aksionin po e realizojnë njësitet speciale policore.

Nga MPB kanë thënë se po arrestohen dilerë që shesin dro gë personave të varur, transmeton gazeta Lajm.

Lajmi është konfirmuar edhe nga MPB, kurse informata zyrtare paralajmërohen gjatë ditës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Kordinohen aktivitetet e ministrisë së Drejtësisë dhe zyrës në Gjykatën e Strasburgut

Zëvendësministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu në vazhdën e takimeve sot ka realizuar takim pune me udhëheqësinë e Byrosë për përfaqësim në Gjykatën e Strasburgut kryesuar nga  drejtoresha, Danica Xhonova. “Gjatë këtij bashkëbisedimi u vlerësua aktiviteti procedural për aplikimet e shtetasve tanë. Konfirmuam se për shkak të materialit voluminoz gjyqësor dhe për faktin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: