265 shoferë të sanksionuar në Shkup, 31 për ngasje pa patentë shoferi

vull
0 0
Read Time:36 Second

Ministria e Brendshme dje (26 janar) vazhdoi me kontrollet e intensifikuara të veprimit në fushën e trafikut. Vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 265 masa, prej të cilave 31 masa për vozitje pa patentë shofer, 11 për automjete të paregjistruara dhe teknikisht me defekt, 7 sanksione për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 14 për kalim një semafor i mbyllur (dritë e kuqe), 20 masa për përdorimin e një telefoni celular, 13 masa për të mos përdorur një rrip sigurimi, 14 këmbësorë të sanksionuar.

Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë në ditët në vijim. Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut në mënyrë që të rritet siguria në komunikacion. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Specialja jep përgjigje të prerë: Nuk ka lirim me kusht për Thaçin dhe të tjerëve

Gjykata Speciale nuk e ka pranuar kërkesën e avokatëve për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së. Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas Guillou ka vendosur që veç e veç, të gjithë të të akuzuarve t’ua refuzojë kërkesat për lirim të përkohshëm me kusht. Në parashtresat e kryeprokurorit special, Jack Smith, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: