Abdylmenaf Bexheti: Iniciativa për kryeministrin e parë shqiptar meriton respekt (Video)

Blerand Rexhepi

Akademiku Abdylmenaf Bexheti në emisionin “10 MINUTA” ka shuar zërat që qarkullojnë në publik, se do të jetë kandidat mbipartiak për postin e kryeministrit shqiptar.

Bexheti deklaroi se gjendet në gjysmën e mandatit të rektorit të Universitetit të Evropës Juglindore, prandaj një post si i kryeministrit do të ishte i pamundur në agjendën e tij.

“I kam edhe dy vjet të mandatit, kjo është e pamundur në agjendën time, prandaj nuk do të doja t’ju referoja një përgjigjeje me po ose jo. Nuk është çështja me po ose jo”, tha Bexheti.

Next Post

Ali Ahmeti: Ngritja e përfaqësimit të shqiptarëve, meritë e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z.Ali Ahmeti sonte në emisionin “Rubikon” me Adriatik Kelmendin në TV “Klan Kosova “deklaroi se meritë për ngritjen e përfaqësimit të shqiptarëve në digastere të rëndësishme shtetërore, si ne polici dhe ushtri, është meritë e Ushtris Çlirimtare Kombëtare, sepse disa punë nuk do ndryshonin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: