Agim Nuhiu: Për interesat e shtetit ka vetëm një zë! Ata interesa mbrohen me dinjitet nga kuadrot e BDI-së!

vull

 

Kohë më parë ish-Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov se nuk ka besim tek ministri aktual i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në lidhje me bisedimet me Bullgarinë pasi sipas tij ai ka  një ndjenjë që ka një “shtytje” për sukses me çdo kusht dhe mendoj se nuk është mirë.

 

“Në qeverisjen Zaev 1, Bujar Osmani ka qenë edhe kryenegociator për hapjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian ku dhe z.Dimitrov nuk ka shfaqur asnjë dilemë apo mosbesim sepse të gjitha veprimet kanë qenë të koordinuara dhe cdo qëndrim i z.Osmani kalon nëpër filtrat institucional.

Në mes tjerash, Nuhiu shtoi, se deklarata e z.Dimitrov me siguri  është momentale pasi nuk është  përfshi në qeverisjen e re dhe mendoj që BDI-ja me të gjitha figurat dhe personalitet nëpër dikasteret e ndryshme në MPJ ka rrënuar çdo dyshim, paragjykim, të opinionit karshi veprimeve institucionale që mund të marrë një zyrtarë shqiptarë.

 

https://fb.watch/aFa6_h1tMI/

Next Post

Vjen si një king në projektin e ri, ky është Nikko

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte e këngë të bukura. Këtë herë ai vjen me një projekt të realizuar mjaftë mirë nga Crispypayday Productions, muzika nga Flamy Beats, mix nga Crisp dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: