Ahmeti: Interpelanca kundër BDI-së ngritë Opozita (Video)

Blerand Rexhepi

Për kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti interpelenca nuk është çështje shqetësuese. Ahmeti thotë se deputeti Izet Mexhiti nuk i ka përmendur asgjë në këtë drejtim! Sipas Ahmetit, interpelancë ngrit opozita. Kështu deklaroi kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në emisionin Click Plus në televizionin 21 në Shkup me gazetarin Fatmir Aliu.

“Nuk mendoj që është çështje shqetësuese. Nëse do të kishte ndonjë çështje të tillë, sigurisht se Izet Mexhiti do të kishte biseduar me mua, por një temë e tillë as që është hapur. Interpelancat i thirr opozita”, deklaroi Ahmeti.

Linku deri tek video:

https://www.facebook.com/watch/?v=1054208191709280

Next Post

Ahmeti: 22 nëntori i Manastirit ka të njëjtën peshë me 10 qershorin e Prizrenit dhe 28 nëntorin e Vlorës

“Përmbi zâ që lëshon bylbyli, gjuha shqipe m’shungullon; përmbi erë, qi nep zymbyli, pa ‘da zemrën ma ngushëllon. Gegë e toskë, malësi, jallia jan’ nj komb, m’u dam s’duron, fundë e majë nji âsht Shqipnia, e nji gjuhë t’gjith’na bashkon.” Përmes disa vargjeve të poezisë “Gjuha Shqipe” e të madhit […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: