Aksident tragjik në autostradën Gostivar- Tetovë, humb jetën një person

vull

Mbrëmë pas orës 22:00 në autostradën Gostivar-Tetovë, B.J. nga fshati Toplic, Komuna e Vrapçishtit, derisa ka drejtuar makinën e tipit BMV, me targa të Gostivarit për shkaqe të panjohura ka dal nga rruga. Gjatë aksidenti vozitësi i makinës ka nderuar jetë.

Në vendngjarje hetime kanë kryer Prokurori Publik dhe një ekip nga Stacioni policorë i

Next Post

Profesori nga Kumanova, Veton Latifi flet për rolin e diasporës shqiptare

Çfarë shkruan Prof. dr. Veton Latifi në librin e tij “Shekulli i ri i politikës shqiptare” për rolin e diasporës shqiptare? “Në kuptim të ndikimit emancipues politik, zhvillimit të mendimit politik, si dhe avancimit të kulturës politike, shqiptarët e kanë një avantazh të jashtëzakonshëm, diasporën shqiptare si një forcë shtytëse. […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: