Aksidenti fatal në autostradën Shkup – Tetovë, tre veta janë në gjendje kritike

vull

Tashmë është zbuluar edhe identiteti i personave që humbën jetën në aksidentin e një ditë më parë në autostradën Shkup-Tetovë, kur autobusi i udhëtarëve u rrokullis në afërsi të fshatit Llaskarcë. 14 është numri zyrtarë i viktimave nga aksidenti tragjik ndërkohë që 5 persona mbeten në gjendje të rëndë. Dy raste kritika janë në spitalin 8 shtatori në Shkup, ndërsa tre raste tjera në Klinikën për reanimacion dhe kujdes intenziv pranë Qendrës Urgjente, kurse gjithsej janë hospitalizuar 37 pacient. Drejtori i Urgjencës pranë Qendrës Klinike “Nënë Tereza”, Ilir Hasani për Tv Alsat tha se tre persona në këtë klinikë janë në gjendje kritike.

Next Post

Postimi i fundit i Rametulla Abduraimit, pak çaste para tragjedisë (FOTO)

Some days are just extra special” (Disa ditë janë shumë të veçanta). Ky është postim i fundit i publikuar pak çaste para aksidentit i njërit nga viktimat e aksidentit të mbrëmshëm, Rametulla Abduraimi nga fshati Debresht, i cili bashkë me 14 udhëtarë tjerë, ndërroi jetë në autobusin e Durmo Turs […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: