Aksioni për mbjelljen e drunjve në Çair vazhdon të jetë forcë e bashkimit të qytetarëve në shërbim të natyrës së gjelbërt

vull

Euforia që krijoi aksioni i iniciuar nga Komuna e Çairit vazhdon të frymëzojë dhe të bashkojë veprimtarë të profesioneve të ndryshme rreth nevojës më të madhe të njerëzimit në kohën e sotme – ambientin dhe ajrin e pastër.

Ishin një pjesë e stafit akademik dhe studentët e Univerzitetit “Nënë Tereza” në Shkup të kryesuar nga prorektori z. Rizvan Sulejmani, drejtorët e shkollave fillore të Komunës së Çairit, përfaqësues të administratës komunale dhe aktivistet e Forumit të Gruas të Bashkimit Demokratik për Integrim që realizuan mbjelljen e drunjve të blirit në oborret e shkollave fillore “Kongresi i Manastirit” dhe “Hasan Prishtina”.

Next Post

Sela: Koalicioni me Menduh Thaçin e nxin imazhin e opozitës, përfiton BDI (VIDEO)

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, thotë se është i hapur për të diskutuar rreth çdo ideje për koalicion parazgjedhor, përfshirë edhe propozimet për një listë të përbashkët të gjitha partive ku do të bëjë pjesë edhe PDSH, njofton Shenja. Por, në emisionin e sontëm “Studio e Hapur”, Sela […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: