Ali Ahmeti feston 62 vjetorin e lindjes

vull

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sot feston ditëlindjen e 62-të me radhë. Ahmeti është lindur më 4 janar të vitit 1959 në fshatin Zajaz të Kërçovës. Angazhimi politik i tij ka filluar qysh në shkollë të mesme, kur arriti që me sukses të vendoste përdorimin e gjuhës shqipe në gjimnazin e tij në Kërçovë. Në vitin 1979 Ahmeti fillon studimet në Fakultetin filozofik pranë Universitetit të Prishtinës, ku diplomon në vitin 1983. Së fundmi Ahmeti, u nderua me titullin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Tetovës.

Next Post

Hoti përkujton kolonel Tahir Zemajn

Kryeministri, Avdullah Hoti, ka përkujtuar Kolonet Tahir Zemajn në 18 vjetorin e vrasjes së tij. Hoti vlerësoi Zemajn si ushtarak profesionist dhe që kishe “dëshmuar vetën” në beteja të shumëta. Përmes një postimi në “Facebook”, kryeministri ka kërkuar qe të dënohen vrasësit. “Kolonel Zemaj ishte ushtarak profesionist i Ministrisë së […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: