Ali Ahmeti ia vë vijën e kuqe VMRO-së: S’ka kthim prapa nga marrëveshja me Bullgarinë (Video)

Kohanews Admin

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ia vë vijen e kuqe VMRO-së dhe tha se ska kthim prap nga marrëveshja me Bullgarinë. Këto deklarata Ahmeti i tha mbrëmë në emisionin Rubikon në Klan Kosova.

Me VMRO-në kemi dallime, janë vendos vija të kuqe, për marrëveshje me Bullgarinë, ose për fqinjësi të mirë, ose për marrëveshjen e Prespës, ose me palën Bullgare ku VMRO-ja nuk e pranon si marrëveshje, për ne këtu është vija e kuqe dhe për ne nuk ka kthim pas, dhe ai që mendon të kontestojë këto marrëveshje nuk ka punë me ne” u shpreh lideri i BDI-së Ali Ahmeti.

Ndryshe pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme do të nis fushata parazgjedhore ku me 15 korrik Maqedonia e Veriut do të futet në zgjedhje.

Next Post

BIRC: Ali Ahmeti fitues i zgjedhjeve të korrikut (Dokument)

Instituti Ballkanik për Bashkëpunim Rajonal – BIRC ka nxjerrë fitues absolut liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin dhe BDI-në në zgjedhjet e korrikut. Në pyetjen “Nëse nesër mbahen zgjedhjet, cilën parti do ta votoni?”, 40.2% janë deklaruar për BDI, 35.8% për Koalicionin ASH-AAA, 15% për Koalicionin LSDM-BESA, 4.3% […]

Subscribe US Now