Ali Ahmeti: Kosovë, gëzuar nga Abaz Gjuka

“Sot, në këtë përvjetor, me nostalgji i rikthehem idealit të një jete të tërë kushtuar kombit, Kosovës, lirisë.

Sa shokë tanë ranë ndër vite dhe nuk e arritën ta përjetojnë atë për të cilën u flijuan, Kosovën shtet, sot i kujtoj me mall e me respekt të gjithë, lavdi të gjithë të rënëve për liri, më të mirëve të kombit!

Gëzuar Kosovë nga biri yt, Abazi!” – thotë Ahmeti

Next Post

KV “Universiteti i Tetovës” e fitoi ndeshjen përballë KV “Liria”

Sezoni pranveror i kampionatit në volejboll ka filluar me kryendeshjen mes Klubit të Volejbollit “Universiteti i Tetovës” dhe skuadrës “Liria” nga Zherovjani. Volejbollistët e Universitetit tonë treguan kualitet duke triumfuar 3-0 në sete, kjo edhe falë përforcimeve të reja, që rezultuan të qëlluara. Ndeshja që u zhvillua më 15 shkurt […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: