Ali Ahmeti: Me këmbëngulje kërkoj hetim të plotë për tragjedinë që shkaktoi dhembje kaq të madhe

vull

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në faqen e tij zyrtare në facebook ka shkruar se sobte lutjet e tija janë me Tetovën dhe me tetovarët, sonte në këtë natë plot ankth dhe dhimbje.

Ahmeti ka treguar se ka takuar kryetaren Teuta Arifi, kryeministrin, ministra, por edhe prokurorin publik të shtetit, bashkë me policinë dhe stafin mjekësor.

“Kërkojmë me këmbëngulje hetim të plotë, të thellë dhe të shpejtë rreth shkaqeve që shkaktuan kaq dhimbje për të gjithë ne. Sonte jam pranë familjeve të viktimave dhe ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta, ndërsa të lënduarit uroj të shërohen shpejt”, ka shkruar Ahmeti.

Next Post

PTHP: Pesë prokurorë nga Shkupi dhe Tetova po inspektojnë spitalin e djegur modular

Prokuroria Themelore Publike ka bërë të ditur se 5 prokurorë janë angazhuar dhe janë duke kryer ekspertizë për të vërtetuar shkaqet që sollën deri te shpërthimi i zjarrit në spitalin modular në Tetovë. “Prokuroria Publike Themelore Tetovë është duke kryer ekspertizë në vendin e ngjarjes në spitalin modular Covid në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: