Ali Ahmeti përkujton Skënderbeun: Fryma dhe vepra e tij jeton edhe sot

Blerand Rexhepi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social facebook ka shkruar se “Fryma dhe vepra e Gjergj Kastriotit-Skënderbeut jeton edhe sot dhe do të vijojë të jetë në mesin tonë derisa dielli të ngroh këtë tokë.”

Ahmeti këto fjalë i ka shkruar me rastin e 553 vjetorit të përjetësisë së krye heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Ky është postimi i plotë i z. Ahmeti:

“Sot, në 553 vjetorin e përjetësisë, përkujtojmë krye heroin tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Fryma dhe vepra e tij jeton edhe sot dhe do të vijojë të jetë në mesin tonë gjersa dielli ta ngroh këtë tokë.”

Next Post

Autobusët e parë në Tetovë, kreu i këshillit Memeti jep detaje shtesë

Kreu i këshillit të komunës së Tetovës, Bekim Memeti pas arritjes së autobusëve të parë në këtë qytet ka dhënë detaje shtesë mbi funksionimin e ndërmarjes për transport publik, autobusëve, biletat e tyre etj. Ja postimi i Memetit: Ka ngelur edhe pak punë teknike që ato të hynë në përdorim […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: