Ali Ahmeti uron Pavarësinë e Kosovës: Kthim pas nuk kishte, ja vdekje, ja liri (Video)

vull

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Pavarësinë e Kosovës, duke kujtuar meritat e të gjithë pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në akademinë solemne që u organizua për 17 Shkurtin, Ahmeti ka vlerësuar, se Pavarësia e Kosovës është paguar shtrenjtë me gjakun e rinisë dhe dijetarëve të kombit shqiptar.

“Kthim pas nuk kishte. Ja vdekje, ja liri. Prandaj, përzgjedhja përfundimtare ishte ëndrra e rilindjes kombëtare. O sot, o kurrë. Dhe ne sot po festojmë 13-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Një moment që nuk erdhi si dhuratë nga të tjerët, por e pagua shtrenjt, me çmimin më të lartë, gjakun e rinisë, e atdhetarëve, e dijetarëve të Kombit”, tha Ahmeti në akademinë solemne.

Next Post

Vëllau i liderit të BDI-së, Fekri Ahmeti uron Pavarësinë e Kosovës

Vëllau i liderit të BDI-së, Ali Ahmetit, Fekri Ahmeti, ka uruar Ditën e Pavarësisë së Kosovës, me rastin e 13-vjetorit. “Në tu dashtë krisma ndojnëher , mos ma harro pushkën…Mos ma harro zemrën, në tu dasht gjaku ndonjëher…Mos ma harro ëndrrën ,në mu mbyllshin syt ndonjëher…GËZOFSH PAMVARSIN KOSOVA IME!” – […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: