Anketa e fundit/ BDI parti e para te shqiptarët, Ahmeti lider më i besueshëm

vull
0 0
Read Time:41 Second

BDI vazhdon të mbetet partia më e fuqishme shqiptare në Maqedoninë e Veriut ndërsa edhe më tej lideri Ali Ahmeti poashtu mbetet më i besueshëm tek shqiptarët shkruan Tetovasot.Si gjithë anketat tjera edhe kjo e fundit e dëshmon se BDI është e para dhe favorite absolute për të fituar edhe ciklin e rradhës në zgjedhjet vendore që mbahen ne tetor.

Një prej tyre është sondazhi i kryer nga agjencia Brima ku konfirmohet se BDI dhe LSDM kanl besimin më të madh te qytetarët përcjellë Tetovasot.

Në pyetjen “Nëse mbahen zgjedhjet parlamentare sot, për cilën parti politike do të votonit?” 18.9 përqind e të anketuarve thanë se do të votonin për LSDM, ndërsa 16.3 përqind thanë se do të votonin për VMRO-DPMNE, pasuar nga BDI ,më pas  Aleanca për Shqiptarët , e Majta, BESA dhe PDSH.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Në Shkup sanksionohen 166 shoferë, 61 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (20.07.) vazhdoi me kontrollimet e përforcuara në trafik. Vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 166 gjoba, prej të cilave 61 për tejkalim të shpejtësisë së lejuar, 7 gjoba për shoferët e motoçikletave , 15 për drejtimin e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: