Arben Taravari kundër Edi Ramës për apelin e tij për regjistrim (FOTO)

vull

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët dhe njëherësh dhe kryetar i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka dal kundër kryeministrit shqiptar Edi Rama për apelin e tij për REGJISTRIM, informon ditapost.com

Taravari në një postim në faqen e tij në facebook ka akuzuar z. Rama se ai është personi që na ka lakuar neve shqiptarëve në Maqedoni. Gjithashtu Taravari ka akuzuar Ramën që me vonesë i është kujtuar se edhe në Maqedoni jetojnë shqiptar.

Fatkeqësisht në këtë status facebooku është pikërisht sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari që vazhdon Republikën e Maqedonisë së Veriut ta quaj Maqedoni, njëjtë sikur edhe “azilanti” i Hungarisë të cilin ai e ironizon kurse në të vërtet partia e tij VMRO-DPMNE-në e ka partner politik.

Ky është statusi i plotë i Taravarit në facebook:

Next Post

Spartak Ngjela: Albin Kurti refuzon asocimin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. Bravo i qoftë!

Shkruan, Spartak Ngjela Asocimi i komunave me shumicë serbe në Kosovë është një turp historik. Kurti me këtë hap po tregon se nuk ka asnjë nostalgji për pushtuesit serbë të territoreve shqiptare dhe nuk po ka më në lidërshipin politik të Prishtinës, individë të deprimuar nga Beogradi. Koha e ngritjes […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: