Armiku i Shqiperisë ka qëne dhe do të mbetet vetem Komunizmi.

vull
0 0
Read Time:55 Second
Edi Rama, një komunisti tipik, është një narcizist që i mbërthyer aq keq në identitetin e tij të rremë sa që nuk mund të tolerojë një ballafaqim me realitetin.
Një antishqiptar i pa shëmbull.
PS-ja, qeveria dhe politikanët socialistë, duhet ti tregojnë publikut në Shqipëri dhe gjetiu vendosmërinë e tyre për t’u distancuar nga Edi Rama, vendimet e tij antikombëtare dhe shëmtitë e eksperimentit totalitar komunist.
Pavarsia ështe koncepti më i saktë që mund të bej intelektualin të eci perpara në nje shoqeri civile.
Varësia ështe sëmundje.
Ai është me një gjëndje të rëndë psiqike.
Kjo gjendje psikike pashmangshmërisht shkakton një ndjenjë të vetme: urrejtjen. Me fjalë të tjera, nëse çdo gjë interpretohet kundër tij, çdo gjë është armike, pra e urryer dhe për t’u shkatërruar. Brenda kësaj logjike perverse dhe regresive, kundërshtimet nuk mund të tolerohen dhe i vetmi veprim i mundshëm është të bësh të heshtë cilindo që mund të paraqitet si rrezik për identitetin e tij të sëmurë.
Aristoteli tha se “virtyti i skllavit varet nga mjeshtri i tij” dhe ju na dëshmuat kush është mjeshtri juaj.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Osmani sot do të jetë nikoqir i ministres Gërvalla

Sot ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, do të jetë nikoqir i Zëvendëskryeministres dhe Ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla-Shvarc. Në fokus të bisedimeve ndërmjet dy ministrave pritet të jenë çështjet me rëndësi për avancimin e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: