Arrestohen gjashtë persona për falsifikim të testeve PCR në Maqedoni

vull

Policia e Maqedonisë dje ka arrestuar gjashtë persona në vendkalimin kufitar “Deve Bair”, për shkak të falsifikimit të testeve PCR.

Bëhet fjalë për pesë persona nga Shkupi dhe një nga Kavadari, të cilët janë arrestuar nën dyshimet për kryerjen e veprës penale “mosveprim sipas rregullave shëndetësore gjatë pandemisë”, “falsifikim të dokumenteve” dhe “përdorim të dokumenteve me përmbajtje të pavërtetë”.

“Më 29.01.2021 gjatë kryerjes së kontrolleve është vërtetuar se PCR testet e tyre nuk janë lëshuar nga klinika adekuate. Janë konfiskuar gjithsej gjashtë teste PCR në emër të tyre, gjashtë celularë, si dhe dokumentet e tyre për udhëtim. Gjashtë personat janë dorëzuar në stacionin policor në Kriva Pallankë për procedurë të mëtejme”, thonë nga MPB.

Next Post

Maqedoni: Gjendja me COVID-19 mbetet stabile, autoritetet bëjnë thirrje për respektim të masave

Gjendja me Covid-19 në vend mbetet stabile, por mbeten edhe rekomandimet për respektim të masave për mbrojtje, posaçërisht pas paraqitjes së llojit të ri britanik të coronavirusit në vend. Pritet të arrijnë dozat e para të vaksinave dhe të fillojë vaksinimi me qëllim të asgjësimit të epidemisë. Nga Ministria e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: