Arrestohet tetovar i kërkuar me fletarrest qendror

vull

Më 22 mars 2022, rreth orës 16:30 në rrugën JNA në Tetovë, zyrtarë policorë të SPB-së Tetovë kanë arrestuar 39-vjeçarin tetovar A.O., i cili ishte në kërkim nga Gjykata Qendrore Shkup për vuajtje të masës së paraburgimit për vepër penale. vepra “prodhimi dhe shpërndarja e paautorizuar e drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve”, e dënueshme nga neni 215 i Kodit Penal. Personi është dërguar në IEVP “Burgu Shkup” në Shkup për mbajtje të masës së paraburgimit.

Next Post

KSH Shkëndija do të organizojë turne në garat e shahut

Ditën e shtunë me fillim në orën 10:00, KSH Shkëndija do të organizojë turne në garat e shahut. Turneu do të zhvillohet në hapësirat e klubit. Turneu do të zhvillohet sipas sistemit zviceran, do të luhen gjithsej 7 xhiro me kohë të limituar prej 10 minutash për secilin lojtar. Të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: