Artan Grubi: 3 ministra të jashtëm shqiptar në rajon!

vull

Bashkimi Demokratik për Integrim do të udhëheq me Ministrinë e Punëve të Jashtme. Këtë e ka konfirmuar sekretari organizativ i BDI-së, Artan Grubi i cili ka qenë i përfshirë drejtëpërdrejtë në negociatat për formimin e Qeverisë së re.

Grubi në rrjetin social Facebook shkruan se në rajon do të jenë tre ministra të jashtëm shqiptar.

“Përveç Kryeministrit, edhe tre ministra të jashtëm shqiptar në rajon. HISTORIKE!”, shkruan Grubi në facebook.

Next Post

PSG është finalisti i parë në Ligën e Kampionëve!

Gjigandi francez PSG është finalisti i parë në turneun përfundimtar të këtij sezoni të Ligës së Kampionëve. Në gjysmëfinalen e parë në Lisbonë, “shenjtorët” rrëzuan me lehtësi përfaqësuesen gjermane RB Leipzig dhe me një fitore 3-0 hyjnë në betejën e fundit për trofeun prestigjoz. Rezultati u hap nga mbrojtësi Marquinhos […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: