ARTAN GRUBI përzgjidhet personazh i vitit 2020 në OPINION të Blendi Fevziut (VIDEO)

Blerand Rexhepi

Një ndër moderatorët më të njohur të ekranit shqip, gazetari Blendi Fevziu në emisionin e tij OPINION në Televizionin KLAN me seli në Tiranë, në emisionin e tij përmbyllës për vitin 2020, zëvendëskryeministrin e parë dhe ministër për sistem politik, Artan Grubi e ka përzgjedhur si personazh të vitit 2020.

Fevziu me këtë rast tha se emërimi i Grubit si zëvendëskryeministër i parë shqiptarë në Republikën e Maqedonisë së Veriut është një “hop” i madh i politikës shqiptare në RMV. Fevziu nuk mbeti pa përmendur dhe të bëmat e Bashkimit Demokratik për Integrim në realizimin e të drejtave të shqiptarëve në Maqedoni të Veriut.

Next Post

GRUBI: Forca e BDI-së buron nga qytetarët (VIDEO)

Bashkimi Demokratik për Integrim tashmë dy dekada fiton zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut duke u kthyer në një forcë politike në vend. E gjithë kjo mbështetje vjen nga qytetarët, të cilët përcaktohen që të përkrahin politikat e z. Ali Ahmeti dhe kuptohet Bashkimin Demokratik për Integrim si një […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: