Asfaltohen rrugë të shumta në vendbanimet shqiptare në Kumanovë

Blerand Rexhepi

Kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski ka dhënë dritën jeshile për asfaltimin e të gjitha rrugëve të cilat kanë qenë në gjendje të rëndë në fshatin Çerkez ndërsa banorët shprehen të kënaqur me përmirësimin e infrastrukturës në vendbanimet ku jetojnë.

Dimitrievski ka deklaruar se realizimi i projekteve infrastrukturore do të përmirësojë jetën e qytetarëve në të gjitha vendbanimet pa dallim përkatësinë etnike.

Ndryshe, krahas rrugëve në fshatin Çerkez, komuna e Kumanovës ka bërë asfaltimin edhe të rrugëve në fshatin Lubodrag dhe në lagjen tek stacioni i Hekurudhave.

Next Post

KV Shkëndija shënoi fitore kundër Janta Volley (3:0), kapiteni Ilir Vela i tha lamtumirë volejbollit

KV Shkëndija sot me fitoren kundër Janta Volley (3:0) mbylli kampionatin e sezonit 2020/2021 të RMV. Kjo ndeshje njëherit ishte edhe lamtumirëse për kapitenin tonë Ilir Vela i cili i shërbeu ngjyrave kuq e zi për plotë 25 vite! Me shpresë që sezonin e ardhshëm të bashkohemi me publikun dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: