ASH-AAA: Mungojnë pasaporta, targa, leje dhe dëftesa

vull
0 0
Read Time:39 Second

Opozita ka kritikuar qeverinë dhe ministrinë e brendëshme për mungesën e pasaportave. Nga ASH Alternativa kanë kritikaur se prej disa javësh MPB nuk ka pasaporta për qytetarët, ndërsa e ka njoftuar tër botën se shtetasit e Maqedonisë së Veriut do të lëvizin me pasaporta pa afat. Poashtu minsitria e brendëshme nuk ka as targa për regjistrimin e veturave e as egzemplar për të shtipur patenta të shoferëve prandaj qytetarëve u jepet një vërtetim në letër. Madje ASH-Alternativa thonë se kanë informacione të konfirmuara edhe për mungesë dëftesash.

“Maqedonia e Veriut ishte shteti i vetëm që në këtë periudhë për afat prej dy ose tri ditësh ka paisur me çdo lloj dokumenti kriminelët më të mëdhenj dhe krerët e mafias nga rajoni dhe bota.”, tha Shefik Duraku nga ASH-Alternativa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Kryetari Dehari, nuk ndalet, prezanton shumë projekte të realizuara

Kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari, ka prezantuar projektet e shumta, të cilat janë realizuar, të cilat thotë ai se janë projekte të realizuara për fjalën e dhënë dhe detyrimeve të tij ndaj qytetarëve. Kryetari Dehari pas projekteve në lagjen e qytetit “Pashinë e Epërme”, rruga dhe sheshi “Fitim […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: