ASH i gëzohet mos hapjes së negociatave me BE-në (Video)

Blerand Rexhepi

E përbashkëta e VMRO-DPMNE-së dhe Aleancës për Shqiptarët është gëzimi i tyre për mos hapjen e negociatave për Republikën e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian.

Këtë sot e vulosi dhe njëherë, Aleanca për Shqiptarët gjatë konferencës për shtyp mbajtur para pallatit të Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Arben Fetai nga Aleanca për Shqiptarët me akuzat pothuajse të njëjta me ato të partnerit të tyre të koalicionit VMRO-DPMNE ka rikujtuar opinionin se ky është dështimi i shtatë me radhë i qeverive Zaev I dhe II për të fituar datë për hapjen e negociatave për anëtarësim.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=386127582651872&ref=external

Next Post

Ky është viti i Sokol Gugës; Sjell në Shqipëri Ornella Muti-n

Në 25 dhjetor do të jetë mbrëmja e Spektaklit më të madh dhe të ndjekur “Krishtlindje në Tiranë” . Ky do të jetë sezoni i 6-të, i cili edhe pas një krizë të fortë morale ashtu dhe ekonomike të krijuar nga COVID-19 nuk do na mungojë as këtë fundvit. Sokol […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: