ASH-ja kritikon konceptin e ri në arsim

vull

Koalicioni ASH-AAA kundër konceptit të ri për arsimin fillor, me të cilin gjuha shqipe është listuar në mesin e lëndëve zgjedhore. Sipas koalicionit opozitar, pushteti me këtë zgjidhje siç e quan hibride tenton ta mjegullojë premtimin parazgjedhor, se brenda 100 ditëve të qeverisjes do ta bëjë shqipen lëndë të detyruara për nxënësit joshqiptarë, që nga klasa e pestë.

Next Post

Një yll si Bianca Junzell, sjellë në stilin modern këngën 'Dil te kroni cuco'

Një projekt i mrekullueshëm po rikthen në skenë këtë fundvit këngëtaren e njohur Bianca Junzell e cila ka ripërpunuar hitin e muzikës popullore ‘Dil te kroni cuco’ në një version shumë modern. Me muzikë dhe tekst nga Granit Gashi e Darddy, Bianca për dukjen e saj ka bashkëpunuar për veshje […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: