ASH-ja në Strugë do të garojë me këtë kandidat

vull

Struga për ASH-në dhe Ziadin Selën është komuna “vdekje a liri”. Siç mëson portali TetovaSot, Ziadin Sela do të garojë me Idri Istrefi, vëlluan e një biznesmeni të Austrisë nga Veleshta një mik i afërt i Selës përballë Ramiz Merkos së BDI-së i cili do të garojë edhe një mandat për të fituar Strugën.

Betja mes ASh-së dhe BDI-së përpos Gostivarit do të jetë edhe Struga. Strgua do të jetë qyteti i ngritjes apo shuarjes së Ziadin Selës, nëse Sela humb zgjedhjet sërish në Strugë pritet që në ASH të kërkohet dorëheqje nga kreu i partiës dhe partia ti kalojë Arben Taravarit.

Deri tani në Strugë BDI ka kandidatin e saj zyrtarë dhe PDSH-ja, BESA ende nuk ka nxjerr ndërsa VMRO dhe LSDM pritet që të përkrahin që në raundin e parë kandidatët shqiptarë./TetovaSot/

Next Post

Moti/ Java nis me diell dhe rritje temperaturash

Zonat bregdetare dhe të ulta paraqiten me mot të kthjellët duke filluar nga orët e para të ditës, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor do enë herë pas herë kalime vranësirash të lehta. Sipas MeteoAlb Parashikohet që këto kushte tamosferike të mbeten gjatë pasdites dhe natës. Temperaturat e ajrit rriten në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: