Bastisje në rrethinën e Shkupit, gjendet drogë, arrestohet një person

vull

Sot (20.04.2022) në ora 00:30 minuta, nëpunës policorë të SPB Shkup-Njësiti për Tregti të Palejuar me Drogë e kanë privuar nga liria A.SH. (23) nga f. Idrizovë-Shkup. Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, e kryer me urdhër gjyqësor, janë gjetur dhe sekuestruar marihuanë dhe terezi dixhitale me mbetje të marihuanës. Ai është arrestuar në Stacionin Policor Gazi Babë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim sipas nenit 215 të Kodit Penal.

 

Next Post

Komuna e Tetovës me njoftim: Ndërpriten punimet e filluara ditën e djeshme për shkak të reagimeve dhe mosmarrëveshjeve të krijuara nga këshilltarët “Më mirë për Tetovën”

Komuna e Tetovës informon qytetarët, pronarët e lokaleve që gjenden në rrugën “Strasho Pinxhur” dhe të gjithë qytetarët e fshatrave të cilët kalojnë përmes kësaj rruge, se nga sot do të ndërpriten punimet e filluara ditën e djeshme për shkak të reagimeve dhe mosmarrëveshjeve të krijuara nga këshilltarët “Më mirë […]

Subscribe US Now