BDI nuk mendon për modelin me një zonë të vetme zgjedhore

vull

Partneri i koalicionit të LSDM-së, BDI, tani nuk po merr në konsideratë modelin një zonë të vetme zgjedhore. Sipas deputetit Artan Grubi, nuk është koha për të ndryshuar modelin zgjedhor tani, vetëm gjashtë muaj para zgjedhjeve.

“BDI e di se çfarë është më e mira për BDI, por edhe për qytetarët. Takimi i djeshëm ishte joformal, ne i qëndrojmë pikëpamjeve zyrtare. Tashmë kemi harmonizuar tekstin e ligjit. Është absurde të diskutosh një model elektoral para zgjedhjeve – tha Artan Grubi.

Next Post

A është agjent i Greqisë Edi Rama?

Nga Arben Llalla Pyetja nëse është agjent i Greqisë Edi Rama, është sa provokative dhe e habitshme, kur mendon se kryeministri i Shqipërisë Rama t’i shëbejë me aq zell vendit që mban Ligjin e Luftës dhe ka kryer gjenocid ndaj popullsisë shqiptare të Çamërisë. Akuza se Edi Rama është i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: