BESA e Strugës porosi Arben Labënishtit: Kur haxhi laviri flet për besnikëri

vull

LETËR E HAPUR
Deri te:
– Doktor-(Haxhi-Laviri) Arben Llabënishti
-Opinioni i gjërë dhe mediume

Përpjekjet e tua qyqare dhe hileqare për të na baltosur,kur NE gjithë këtë kohë, edhe pse të demtuar heshtëm(gati se dy vite) janë përtej njerëzilëkut të rrejshem të cilin mundoheni ta shfaqni, kur më në fund pas dy viteve arritët të shkepeni nga kolltuku i butë i drejtorlëkut të pamerituar, dhe morret guximin të thuani dy tri fjalë kundër nesh , pra kundër Lëvizjes BESA!
– Opinioni Strugan por edhe me gjerë ju ka njohur mirë se kush jeni, sa peshoni dhe sa meritoni- gjë që do ta shikoni edhe me 12 Prill.
Fatkeqësisht NE që të përkrahëm pa rezervë dhe me sinqeritet e kuptuam vonë.
Por më mirë vonë se kurrë.
– Le ti kthehemi nje retrospektive dhe të shohim se kush na qenka Tradhtarë ne këtë mes:
U futem së bashku në një garë për të ndryshuar të ardhmen e fëmijeve tonë.
U futëm me elanin dhe pastërtin më të madhe duke të siguruar mbi 5 mije vota vetëm me një muaj fushatë( deri këtu jemi te qart) , duke lënë shumë njerëz më meritor anash, të cilët nga kjo perspektivë del qartë se paskemi GABUAR.
-Vazhdon zotria juaj si negociator kryesor i emëruar nga kryetari i Lëvizjes BESA -Bilall Kasami për krijimin e qeverisë Zaev, ku pa asnjë medyshje , ende pa hy në negociata TI i thua JO koalicionimit me të vetmin arsyetim RIDEFINIMI- platformë të cilën më vonë do ta harroni duke e shkelur me të dyja këmbët , dhe me servilizmin e paparë deri më tani e shpallët platformën qyqare- RIDREJTORIMI, duke hyrë në qeverinë e Zaevit si një HAJDUT nga dera e pasme se bashku me ish partnerin tuaj Menduh Thaçi( për të cilin cdo respekt, doli më burrë se ju )
P.s do ti kujtohet opinionit videomateriali kur Afrim Gashi kapet mat para qeverise me Menduh Thacin.
Vazhduam me ristrukturimin e degës–proces të cilin e minuat që në fillim, vetëm e vetëm për të penguar të rinjtë e të rejat të cilët angazhoheshin dhe punonin derê me derë , duke ia arritur qëllimit që te hyjme të papregatitur në zgjedhjet e rradhës.
Kur në një mënyrë të paskrupult, nje nate para fillimit të fushatës nderhyrët në formimin e listës për këshilltarë, duke anashkaluar vendimin e kuvendit të degës, dhe z.”nënkryetari” arriti tè na jepte goditjen e radhës, duke dëshpëruar shume aktivistë akoma pa filluar fushata.
-Vjen fushata e zgjedhore lokale ku zotria juaj-“nènkryetar partie” nuk duket fare në hapësirat e selisë sonë nē Strugë.
Biles edhe nëpër tubime vinit 5 më 12, sa për tu dukur.
– Në nderkohë aktivistët tanë ju shohin duke darkuar me miqt e juaj nga partia konkurente nëpër restorantet e qytetit, duke TRADHËTUAR që në raundin e parë , a ka më poshtërsi se kaq!
Për kete kemi fotografi të siguruara, ndërsa vetè numri i votave tè fituara në Ladorisht e deshmon këtè (vetëm 40 vota për “nènkryetarin e partisë”).
Që më vonë të tentoni të realizoni planin tuaj PUQIST që Lëvizja BESA të del sa më dobët në zgjedhje e ju të tentoni ta shkarkoni kryetarin Bilall Kasami.
Edhe këtë qëllim të praptë nuk ia arritët, për fat të mirë.

-Sidoqoftë tentimi për të luajtur me fatin e rinisë, duke ndërtuar privilegjet e tua personale ,duke shkelur mbi atë rini entuziaste nuk e dijmë se si mund të quhet ndryshe përveq se TRADHTI…për atë që flisni ju aq shumë ngaqë e keni në nënvetdijen tuaj…
– Kjo ndodhi njëherë kur pate shancin të TRADHËTOSH, dhe nuk do lejojmë që të ndodhë KURRË më përsëri.
E pra e paçi me nder….
Kjo le të jetë edhe një porosi nga dega jonë deri te kryesia qendrore e Lëvizjes BESA, se dega jone nuk ulet KURRË më në tavolinën e bashkëpunimit me këta HORRA.

Dhe si përfundim, për ju PARIMET u bënë PERIME që ju sot po i hani në bashkqeverisjen tuaj me BDI- LSDM….si qeni që han m….!

06.11.2019.
Lëvizja BESA- dega Strugë.

Next Post

Ministri Arbër Ademi mori pjesë në Konferencën e institucioneve private të arsimit të lartë

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, dr.Arbër Ademi, sot mori pjesë në në seancën e 2-të të rregullt të Konferencës së institucioneve private të arsimit të lartë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Ministri Arbër Ademi para të pranishmëve, rektorëve dhe sekretarëve të universiteteve private në vend theksoi se ministria e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: