Bllokohet rruga Manastir-Kërçovë – banorët kërkojnë rindërtim të rrugës

vull

Qytetarët sot kanë bllokuar rrugën Manastir – Kërçovë, ku kanë kërkuar rindërtim të rrugës.

Ata shprehën pakënaqësinë e tyre përmes protestave paqësore.

Qëllimi i kësaj proteste është rruga, është shkatërruar. Është ndërtuar nga viti 71-72 dhe deri më tani vetëm gropat po riparohen me cilësi të dobët. “Qytetarët janë të zemëruar dhe autoritetet nuk po dëgjojnë sa duhet”, tha një protestues.

Qytetarët thonë se protestat do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit.

 

Next Post

BDI: Bilall Kasami me shfaqje të përditshme të paaftësisë për të drejtuar Tetovën tonë

Nga BDI i janë përgjigjur akuzave që Bilall Kasami bëri mbrëmjen e djeshme në ClickPlus në TV21 ndaj qeverisjes së kaluar të Komunës së Tetovës, të udhëhequr nga kuadri i BDI-së në krye me ish kryetaren Teuta Arifi. Nga kjo parti akuzat për keqpërdorim të buxhetit komunal i quajnë arsyetim […]

Subscribe US Now