Boçvarski: Është planifikuar ndërtimi i një autostrade të re nga Gostivari në Tetovë

vull
0 0
Read Time:52 Second

Këtë vit ne po fillojmë me një procedurë për përgatitjen e një studimi të fizibilitetit për ndërtimin e autostradës së re nga Gostivari në Tetovë, tha Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoj Bochvarski gjatë vizitës së sotme të punës në komunën e Tetovës.

Së bashku me Zëvendës Ministrin e Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi, ai u takua me Kryetaren e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, për të diskutuar mbi projektet e infrastrukturës në komunë dhe rajon.

“Meqenëse ka një numër të madh të objekteve ekzistuese të infrastrukturës në rrugën aktuale të rrugës, ato janë planifikuar të rindërtohen. Një variant që po shqyrtohet është përdorimi i rrugës ekzistuese nga Tetova në Gostivar dhe nga Gostivari në Tetovë për të ndërtuar një rrugë të re në mënyrë që të marrim një zgjidhje të re moderne. është planifikuar që të fillojë këtë vit me një procedurë për përgatitjen e një studimi të fizibilitetit dhe diku vitin e ardhshëm unë pres që të fillojë depërtimin e itinerarit të ri ”, tha Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoj Bochvarski.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Wow, shikoni realizimin e këtij videoklipi të reperit Leon, është realizuar nga një kompani shqiptare

“Përrna, përrna”, titullohet projekti më i ri i publikuar nga rap artisti Leon. Me tekst nga vet këngëtari, muzikë nga producent Gent Music dhe mix-master nga Mareglen Boja, ai sjellë një mega projekt të finalizuar që asnjëherë më parë nuk është shikuar në ekranet e skenës shqiptare pasiqë produksioni Fullmoon […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: