Delegacion i UNT-së pjesë e manifestimit “Ditët e Gonxhes” në 111-të vjetorin e lindjes të Nënë Terezës

vull
Një delegacion i Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup, sot morri pjesë në ceremoninë e shënimit të 111-të vjetorit të lindjes së nobelistes shqiptare Gonxhe Bojaxhiu- Shënjtores Nëna Terezë. Delegacioni i përbërë nga Prof. Dr. Argëtim Saliu, Mr. Besir Ibishi dhe Semia Shabani në prani të delegacioneve nga institucionet relevante nga vendi dhe korit diplomatik në RMV dhuruan kurora lule në shenjë përkujtimi të veprave të larta humane të nobelistes mbarëkombëtare Gonxhe Bojaxhiu – Nëna Terezë.
Nëna Terezë ndërroi jetë më 5 shtator 1997. Për vlerat e saja jetësore, Nënën Terezë, Vatikani e shpalli shënjtore, ndërsa sot në kryeqytetin e saj, Shkup Universiteti “Nënë Tereza” me krenari e mban emrin e saj.
Next Post

Grubi: Qeveria qëndron prapa komunës së Çairit për projekte të mbara

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga ministrat Bujar Osmani, Kreshnik Bekteshi dhe Naser Nuredini si dhe kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu kanë qëndruar për vizitë në lagjen Seravë me rastin e fillimit të punimeve për ndërtimin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: