Deputetët e opozitës pa maska, a do të dënohen nga MPB-ja?

vull
0 0
Read Time:59 Second

Deputetët e Opozitës shqiptare në Maqedoninë e Veriut sot në një sallë të Kuvendit të Maqedonisë duke nënshkruar amandamentet për të bllokuar Kuvendin që mos të kalojë asnjë ligj duke shkaktuar edhe krizë ekonomike në vend shihen pa maska.

Pa maskë shihet deputeti Ilmi Aziri, Skender Zejd Rexhepi, Hisni Ismaili dhe Abdulla Saliu.

Nuk dihet ende deri tani nëse MPB do të merr masa për të dënuar deputetët që gjendjen pa maska pasi me ligj është e ndaluar që në ambiente të mbyllura të qëndrosh jo më shumë se katër persona pa maska edhe atë anëtarë të familjes.

Opozita shqiptare j vazhdon të jetë e vendosur duke theksuar se se nuk do ta zhbllokojnë punën e Kuvendit derisa të zhbllokohet propozimi i tyre për Ligjin për shtetësi, i bllokuar nga partitë maqedonase, në pozitë dhe opozitë.

Nga ana tjetër në Maqedoninë e Veriut dita ditës po shtohet numëri i të infektuarëve me virusin Corona ku nga një marsi e deri më sot numri i rasteve me Covid është rritur për 4500 persona. Lloji britanik që e karakterizon valën e tretë e virusit po përhapet me shpejtësi dhe në bazë ditore raportohen mbi 1000 raste pozitive.

Burimi: Tetova Sot

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Jimmy Kimmel pyeti Michelle Obama keni bërë dashuri me Barak, dhe përgjigjja e saj bëri që shikuesit të qeshin

Drejtuesi Jimmy Kimmel priti ish-Zonjën e Parë të SHBA Michelle Obama në emisionin e tij. Me këtë rast, Michelle promovoi shfaqjen e saj të re të kuzhinës “Waffles + Mochi” dhe Kimmel nuk e humbi rastin për t’i bërë asaj një pyetje indirekte që ai tashmë i kishte bërë një […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: