Diell por ulen temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

vull

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin, por herë pas here do ketë edhe kalime vranësirash pa shkaktuar reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 14°C në 22°C, në zonat e ulëta nga 21°C në 28°C dhe në zonat bregdetare nga 24°C në 29°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 11°C në 24°C dhe në zonat e ulëta nga 15°C në 26°C.

Next Post

Talibanët thonë se ata shkatërruan kryengritësit dhe publikuan një video

Talibanët shpallën fitoren mbi lëvizjen e rezistencës në provincën Panjshir. Kjo krahinë në verilindje të Kabulit është vendi i fundit ku ofrohet ende rezistencë e organizuar ndaj talebanëve. Ditët e fundit, informacione krejtësisht të kundërta për rrjedhën e luftës kanë ardhur. Ndërsa talebanët shpallën vazhdimisht fitoren, kryengritësit thanë se kishin vrarë rreth […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: