Djali i një deputeti, në mesin e viktimave

vull

Djali i deputetit të LSDM-së, Bllahojçe Trpevski nga Gostivari është në mesin e 13 viktimave që sot ndërruan jetë në tragjedinë e autostradës Shkup-Tetovë, kur autobusi i agjencisë Durmo Turs u rrokullis, ndërsa të lënduar mbetën dhjetëra tjerë, shkruan gazeta KOHA.

Ndryshe, shtatë udhëtarë ndërruan jetë në vendngjarje, ndërsa gjashtë në spitale. Të lënduarit po trajtohen në Klinikat e Shkupit. (Koha.mk)

Ndryshe, numri i viktimave ka arritur në 13, ndërsa rreth 40 persona të tjerë janë shtruar në Spitalet e Shkupit pas lëndimeve që kanë marrë nga aksidenti në autostradën Shkup-Tetovë. Këtë e konfirmoi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e parë për media pas aksidentit.

Shkaqet ndonëse nuk dihen ende por raportohet se autobusi i kompanisë Durmo Turs duke vozitur ka kaluar mburojën e hekurt në anën e kundërt të autostradës, më pas ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur në afërsi të fshatit Llaskarcë.

Next Post

Gazetari Leka: Nuk ka fjalë që e përshkruan humanizmin e banorëve të fshatit Llaskarcë

Gazetari i TV Alsat Besian Leka i cili drejtëpdrejtë i ka informuar teleshikuesit për rastin e aksiddentit të autobusit nëpërmjet një postimi në facebook ka treguar për organizimin dhe humanizimin e banorëve të fshatit Llaskarc, informon portali “tetova1”. Ngushëllime të sinqerta për gjithë familjarët e viktimave. Lutemi që të lënduarit […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: