Drejtori i Fondit Shëndetësorë, Faton Ahmeti në takim pune me drejtorin e MSHIA, Jeton Shaqiri

vull

Drejtori Fondit Shëndetësor Republikan, Faton Ahmeti së bashku me kolegë z.Stevo Krstevski realizuan një takim pune me Ministrin për Shoqëri Informatike dhe Administratë, z.Jeton Shaqiri.

“Temë e takimit ishte çështja e rregullimit të të ardhurave të kuadrit nga profilet deficitare brenda Fondit Shëndetësor. U dakorduam të krijojmë grup pune ndërinstitucional, për të lehtësuar zgjidhjen e kësaj çështjeje,” u shprehë Ahmeti.

Ndër të tjerash Ahmeti tha se u diskutua edhe përfshirja e sa më shumë shërbimeve të Fondit Shëndetësor, në portalin e-shërbime, të udhëhequr nga MShIA me çka është u konstatua që bashkëpunimi ndërinstitucional më dinamik, siguron shërbime më cilësore për qytetarët e vendit.

Next Post

Shpëtim Idrizi: Rama tentoi të përçajë votat e çamëve, por nuk ia arriti. Do kemi rezultat fantastik në këto zgjedhje

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se PDIU rritet përditë. Idrizi theksoi se Rama ka tentuar të përçajë çamët, por se nuk ia ka dalë dot. Ai shton se PDIU do ketë rezultat shumë të mirë në zgjedhje. “Forca e partisë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: