Filipçe: 13 persona të vdekur

vull

Numri i viktimave ka arritur në 13, ndërsa rreth 40 persona të tjerë janë shtruar në Spitalet e Shkupit pas lëndimeve që kanë marrë nga aksidenti në autostradën Shkup-Tetovë.

Këtë e konfirmoi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e parë për media pas aksidentit.

Next Post

Dëshmia e njërit prej udhëtarëve “Autobusi ishte i mbushur” (VIDEO)

Ja si e përshkruan njëri nga udhëtarët e lënduar rastin e aksidentit. ”Jam stabil tani me disa dhimbje të vogla, ndodhi përnjëherçka gjith sikur e humbi kontrollën autobusi, u hodh nga njëra anë tek tjetra dhe kemi rënë poshtë. Ajo ndodhi për disa sekonda, derisa u kthejllëm ishim të kthyer […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: