Filipçe caktoi një konferencë për shtyp, a do të japë dorëheqjen?

vull
0 0
Read Time:29 Second

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka caktuar një konferencë shtypi për sonte në orën 19:00. Meqenëse aktualisht nuk pritet asnjë lajm nga hetimi për zjarrin në Tetovë, lind pyetja nëse ministri do të japë dorëheqjen për arsye morale.

Në konferencën e djeshme për shtyp, Filipçe tha se do të presë që hetimi të përfundojë, dhe më pas ai do të vendosë nëse do të japë dorëheqjen. Por publiku po bën shumë presion.

Sot, Presidenti Stevo Pendarovski tha se nëse do të kishte qenë në një pozicion të tillë, ai do të kishte dhënë dorëheqjen menjëherë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Venko Filipçe jep dorëheqjen

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në një dalje për shtyp para pak çastesh para selisë së Qeverisë, ka bërë me dije se i ka dërguar kryeministrit Zoran Zaev propozimin për dorëheqjen e tij nga posti i ministrit të Shëndetësisë. Dorëheqja e tij  vjen pas tre dorëheqjeve paraprake pasditen e sotme, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: