Filipçe: Momentalisht nuk do të vendosim në karantinë Tetovën dhe Gostivarin

vull

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve nëse duhet të vendoset karantinë në Gostivar dhe Tetovë, ai u shpreh se momentalisht nuk ka një opsion të tillë.

“Ne po i shqyrtojmë këto çështje, biseduam për këto masa dhe konkludimi është se momentalisht nuk do të vendosim karantinë për Tetovën dhe Gostivarin. Theksin e çojmë te vaksinimi duke përfshirë edhe këto qytete ku është numri më i madh i pacientëve dhe pacientëve të hospitalizuar”, tha Filipçe.

Next Post

Florian Kamberi ka arritur të gjejë golin e parë me fanellën e Shefield Wed

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Florian Kamberi ka arritur të gjejë golin e parë me fanellën e Shefield Wed që pas transferimit në afatin kalimtar të verës. 26-vjeçari u bë protagonist në sfidën ndaj Rotherhamit (2:0) duke realizuar golin e avantazhit për Sheffield Wednë minutën e 50-të të takimit. Lojtari […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: