Filipçe: Spitalet janë të stërngarkuar, edhe sot ka shumë pacientë në gjendje kritike

vull

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, ka thënë se spitalet janë të stërngarkuara si asnjëherë më parë, janë angazhuar reparte që deri tani nuk kanë pranuar pacient me kovid. Megjithatë, ai thotë se ka mjaftueshëm shtretër për të mjekuar pacientët.

“Mjekët po bëjnë gjithçka për pacientët, por një pjesë e tyre nuk po arrijnë të mbijetojnë. Ka pacientë që edhe sot janë në shumë gjendje të rëndë. Tek disa nga pacientët praktikisht nuk ka efekt. Edhe tek të rinjtë për disa orë avancon sëmundja. Edhe përkundër tërë terapisë të ndalohet sëmundja, ndonjëherë nuk ka sukses. Kur do të arrijnë vaksinat do të ulet mosha për vaksinim”, ka thënë Filipçe, përcjell SHENJA.

Next Post

Një këshillë për Albin Kurtin për ta shpëtuar qeverinë

Frohe Ostern, Gëzuar pashkët! Këshilla e mirë ta shpëton qeverinë. Përshëndetje z. Kryeministër Albin Kurti, si në gjithë botën dje ishte ditë feste në Gjermani dhe botën Perëndimore festa e pashkëve, vazhdon edhe ditën e hënë, vetëm në Kosovë nuk ishte ditë feste, edhe pse kjo do të duhet të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: